За Нас

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”ЛОКАЦИЈА” font_container=”tag:h3|font_size:32|text_align:center|color:%231e73be” google_fonts=”font_family:Roboto%20Condensed%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C700%2C700italic|font_style:700%20bold%20regular%3A700%3Anormal”][vc_gmaps link=”#E-8_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” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” style=”double” css_animation=”lightSpeedIn”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”slideInRight”]АМЕЛ МДГК Скопје е компанија која се занимава со перење на теписи.

Почетоците на работење на компанијата датираат од 1994 година под името АМЕЛ. Во 2007 година компанијата е пререгистрирана во АМЕЛ МДГК Скопје.

Користиме софистицирана опрема која опфаќа машини за перење и сушење на теписите и сертицифиран шампон наменет за перење на истите. Ланчаниот процес на целата постапка е составен од неколку подпроцеси и услуги :

  1. Превземање на теписите од клиентите
  2. Перење на теписите :
  • машински
  • рачно
  1. Сушење
  2. Достава на теписите до клиентите

Успешната комбинација од најсовремената технологија, квалитетен шампон и врвното искуство се рефлектира во конзистентност и унифициран начин на работење на компанијата.

Стекнатите знаења долж многу години, добиените вештини во процесите и услугата се рефлектираа во изградба на културните вредности и идентитет на компанијата.

Поаѓајќи од нашето мото ” Квалитетот е наш сојузник”, продолжуваме во правец на континуирано одржување на довербата на нашите клиенти.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” style=”double” css_animation=”lightSpeedIn”][vc_masonry_media_grid element_width=”6″ grid_id=”vc_gid:1525879789818-bb9eba7a-08f5-9″ include=”104,106,107,108″][/vc_column][/vc_row]